Saulėtos vietos augalų kompozicija

AUGALŲ DERINIAI

Įsivaizduokime nuostabią, saulėtą dieną, kuomet saulės spinduliai pažadina žemę, ir kviečia augalus skleistis, augti ir džiuginti savo kvapais. Saulės šviesa - tai ne tik nuotaika ir pasakiškas vaizdas, bet ir pagrindinis augalų gyvybės šaltinis. Būtent ji sužadina fotosintezės procesą, be kurio augalai negalėtų vystytis, augti ir maitintis. Yra augalų, kurie mėgsta saulės kaitrą, yra tokių kurie ją pakenčia, o yra tokių, kuriems saulės reikia minimaliai. Šiame įraše pristatysiu augalus, kurie gali augti saulėje, su sąlyga, kad jiems nepritrūks drėgmės.

Tai augalų derinys, kuris sode tikrai 'suskambės' ir nepaliks abejingų žiūrovų. Gaurės tamsumas ir lapų masyvumas suteiks spalvinę atramą, kuri būtina sodinant lengvesnių faktūrų augalus. Tikrai neįprastos žiedelių formos flioksas 'Butonic' sukurs elegantiškai atrodančią puokštę. Flioksas 'Orange Rose' pagyvins ir sušildys šią kompoziciją. Kraujalakė- puikus augalas spalvinių tonų suvedimui, todėl jos ažūras dažnai naudojamas tarp augalų kuriant bendrumą arba spalvinę dermę papildant kukliais, bet tikrai nuostabiais, sodrios bordo spalvos žiedais- bumbuliukais. Ir, be abejo, kad želdynas atrodytų lengvas- būtina įsileisti varpinių augalų. Todėl šiam deriniui labai tinkamas melvenės 'Transparent' lengvumas ir ažūriškumas.

Šluotelinis flioksas

Phlox paniculata 'Butonic'

Kraujalakė

Sanguisorba 'Joni'

Nendrinė melvenė

Molinia caerulea ssp. arundinacea ‘Transparent’

Šluotelinis flioksas

Phlox paniculata ‘Orange Rose’ syn. ‘Sweet Summer Dream’

Dantytoji gaurė

Ligularia dentata 'Dark Beauty'

Gėlyno derinio spalvų tonai

Gėlyno derinio spalvų tonai derinami grupuojant šiltus ir šaltus atspalvius. Renkant spalvas svarbu suprasti kaip kokia spalva veikia patį žmogų. Daugiau apie spalvų poveikį galite rasti čia. Šiuo atveju dera ne tik dailios žiedų ir lapų faktūros, bet ir spalvų žaismas. Jis pasitinka elegantiška nuotaika ir pamatęs saulę, tarytum nesusivaldęs, nusišypso ir atsipalaiduoja, tuo pačiu perteikdamas šią nuotaiką ir žiūrovui. Saulėtose Lankose taip pat yra ši kompozicija. Ji orientuota į vakarus, todėl buvo svarbu matyti kaip spalvos 'kalbina' vakarinę saulę ir ištirpsta tolyje matomose pievose. Be abejo, labai svarbu žinoti, kad ši kompozicija labai kvapni. Flioksų kvapas yra labai intensyvus ir jaučiamas net iš toliau. Derinį galima pildyti ir miskantais, kraujažolėmis, bei juozažolėmis- taip suteikiant dar daugiau žavesio.

Kompozicijos pasiūlymas

M - Nendrinė melvenė

FO - Šluotelinis flioksas ‘Orange Rose’

K - Kraujalakė

G - Dantytoji gaurė

FB - Šluotelinis flioksas ‘Butonic’