Saulėtas garderobas: augalai nebijantys sausros

Kokius augalų derinius rinktis turint saulėtą vietą ir sausą dirvą.

Augalui išgyventi reikia penkių dalykų:

1. Vandens

2. Maisto medžiagų

3. Šilumos

4. Oro

5. Šviesos.

Na ir šešto,- meilės! Bet, kaip ir visose taisyklėse, kai kurie augalai turi išimčių. Vieniems reikia mažiau šilumos, bet daugiau vandens, o kitiems atvirkščiai. Bet šiandien pakalbėkim apie daugiau šviesos. Kokie gi tie augalai, mėgstantys atokaitą, ir kaip juos derinti?

Augalai, kurie mėgsta saulę, dažnai turi stiprų šaknyną, padedantį išsaugoti drėgmę, arba lapus, kurie sugeba drėgmę kaupti. Daug jų, mėgstančių saulę, turi pilką lapiją. Pilka spalva efektyviau atspindi saulės šviesą, ir dažnai slepia vaškinį sluoksnį, padedantį išlaikyti drėgmę. Šiandien pasidalinsiu mano mėgstamu, ypač nereiklių augalų deriniu, kuris puikiai išgyventų saulėtoje vietoje. Tai barzdūnas, zunda, notra ir česnakas. Visi jie gali išgyventi pakankamai prastose sąlygose, mėgsta lietuviškas žiemas ir nemėgsta sunkios ir užmirkstančios dirvos. Jei Jūsų gruntas nėra pritaikytas šių augalų reikmėms, o bet kokia kaina norėtumėt juos pasikviesti į savo sodą, reikėtų išlengvinti gruntą. Kaip tai padaryti, skaitykite čia.

"Šaltos spalvos dažniausiai pasirenkamos ten, kur norisi ramybės ir atsipalaidavimo efekto."

Žiūrint į spalvinį parinktų augalų koloritą matome, kad tai šaltų atspalvių derinys. O kokį jausmą suteikia šaltų spalvų derinys sode? Šaltos spalvos dažniausiai pasirenkamos ten, kur norisi ramybės ir atsipalaidavimo efekto. Kai norisi, kad žvilgsnis, tarytum, nuplauktų kažkur tolyn, paskui save palikdamas švaros, tvarkos ir išbaigtumo jausmą. Šalti atspalviai suteikia elgancijos ir prabangos jausmą sode. Šalti spalvų deriniai plačiai naudojami ir namų interjere, todės sukūrus tęstinumą tarp namų ir sodo, kuriame balansą ir harmoniją.

Vilnotoji notra

Stachys lanata ‘Helen Von Stein’ sin. 'Big Ears'

Šaltos spalvos

Kiaušininis česnakas

Allium sphaerocephalon

Zunda

Eryngium 'Big Blue‘

Kupstinis barzdūnas

Schizachyrium scoparium

'Prairie Blues'

O kokie Jūsų mėgstami šaltų augalų deriniai? Pasidalinkite mūsų Facebook grupėje!

Kompozicijos pasiūlymas